Izotex Sp. z o.o.
ul. Strońska 6B
50-540 Wrocław
tel. + 48 604 802 447
tel. + 48 71 795 07 26
tel. + 48 71 795 07 46
Sklep internetowy:
Izotex Sp. z o.o.
ul. Strońska 6B
50-540 Wrocław
tel. + 48 604 802 447
tel. + 48 71 795 07 26
tel. + 48 71 795 07 46
Sklep internetowy:
Jedynka - Izotex CS 1,0 to produkt łączący zalety izolacji opartych na foliach polimerowych i bentonitach.
Jedynka - Izotex CS 1,0 to membrana polimerowa grubości 1,0 mm z aktywnym doszczelnieniem bentonitowym. Membrana zapewnia szczelność, a połączona z nią mata bentonitowa stanowi dodatkowe aktywne i pęczniejące uszczelnienie. Mata układana jest (jak inne materiały rolowane) na zakład. Jednak w tym przypadku folia w obrębie zakładu jest zgrzewana, a jakość zgrzewu podlega kontroli.
Membrana może być zgrzewana na różne sposoby. Jedną z metod jest zgrzewanie ze szwem dwutorowym i kanałem kontrolnym. Jej zaletą jest możliwość ciśnieniowego sprawdzenia jakości i szczelności wykonanego połączenia. Inne metody kontrolowania szczelności połączenia wykorzystują zjawiska elektryczne.
Membrany PE są od wielu lat wykorzystywane do uszczelnień konstrukcji budowlanych i obiektów ziemnych, np. składowisk odpadów niebezpiecznych czy zbiorników odcieków. Ze względu na wysokie wymagania stawiane przy tego typu realizacjach przeprowadzenie sprawdzenia jakości szwów jest jedną z podstawowych czynności kontrolnych.
Połącznie obu systemów: membrany PE z matą bentonitową daje najwyższą jakość wykonania hydroizolacji obiektu.
Przedstawiana technologia ze względu na wysoką skuteczność jest wykorzystywana w przypadku realizacji obiektów szczególnie narażonych na działanie wody, np. realizowanych głęboko poniżej poziomu wody gruntowej, czy też występowania wód agresywnych. Wykorzystywana jest do izolacji obiektów o podwyższonych wymaganiach, np.: szpitali, archiwów, centrów łączności i komunikacyjnych, a także tuneli i innych obiektów podziemnych jak np. stacje metra. Stosowanie podwójnego, a nawet potrójnego systemu zabezpieczeń, w przypadku tych ostatnich obiektów jest również o tyle istotne, że są one narażone na oddziaływania dynamiczne, co może powodować po dłuższym okresie powstawanie rys i pęknięć przewodzących wodę.